Olvass az Univerzumról

Lapozd végig virtuálisan és olvasd el oktatóanyagainkat a csillagászatról és az Univerzumról!

Miről tanulhatsz nálunk?

Online oktató anyagaink

A Naprendszer méretei

- mekkora a Nap? - milyen messzi van tőlünk? - melyik a legnagyobb bolygó? - melyik a legtávolabbi bolygó? Erről és még sok más érdekességről mindent megtudhattok, ha megnézitek a képeket.

Az Univerzum keletkezése

Hogyan jött létre a Világegyetem? Milyen folyamatok mentek végbe az Univerzum keletkezésénél?

A galaxisok

Mi a galaxis? Hogyan alakul ki? Milyen fajtái vannak? Ismerkedj meg a galaxisokkal!

A csillagok

Mik a csillagok? Milyen csillagfajták vannak? Hogyan keletkeznek? Olvass róluk!

A szivárvány

Mi a szivárvány? Hogyan keletkezik?

A Hold

Az Apolló-expedíciók óta a közvélemény a Holdat már nem tartja igazán érdekes égitestnek. Akkoriban úgy tűnt, már mindent megtudtunk róla, amit csak meg lehet. 1969 és 1972 között hat űrhajóval (Apolló-11, -12, -14, -15, -16, -17) 12 ember járt a bolygón. Összesen 300 órányi időt töltöttek ott, különféle vizsgálatokat végeztek, több mint 100 km-es utat tettek meg és csaknem 400 kg holdkőzetet gyűjtöttek.
pyrenees, mountains, snow

Csillagászati és földrajzi érdekességek

Földrajzi, csillagászati érdekességek a Naprendszerben és azon túl Mekkora?? Milyen mély? Hol van? Milyen gyors? Ezekre és még sok más érdekességre választ kaphatsz ebből a táblázatból. VIGYÁZZ!!! Elképesztő dolgokat tudhatsz meg!